O nás - seznámení s historií a současností  
 

Soubor VAGANTES ( Vaganti ) vznikl v průběhu 80. let jako vokální ansámbl pražských studentů. Od počátku se zaměřil na autentickou interpretaci staré hudby, především hudby vrcholné renesance a časného baroka. Dnes pravidelně koncertuje v Praze a příležitostně v dalších městech republiky. Absolvoval mnoho koncertních zájezdů do zahraničí (Drážďany, Florencie, Londýn, Cambridge, Salisbury, Chichester, Milano, Klagenfurt, Utrecht, Belluno ), natočil několik nahrávek pro Český rozhlas ( Velikonoce v Sixtinské kapli, Světlo pro člověka, moteta J.Handla - vítězný snímek v soutěži Rádia Lublaň, Requiem F.I.Tůmy ) a postupně vydává řadu tématických CD.

Soubor nyní tvoří desítka zpěváků, kteří se věnují výhradně staré vokální hudbě. Převážná část členů souboru účinkuje i v dalších seskupeních nebo ve studiových projektech s tímto zaměřením. Pokud provedení díla vyžaduje obsazení nástrojových partů, zvou Vaganti ke spolupráci stylově poučené instrumentalisty.

Aktuální obsazení souboru VAGANTES - Veronika Konvalinková, Renata Poláková, Martina Mrvová, Bára Vlková, Antonín Hlaváček, Martin Konvalinka, Adam Born, Jan Šamánek